Nikiszowiec
Jarmark na Nikiszu


W niedzielę Jarmark zaczynamy raz jeszcze
Wpisany przez Centrum Aktywności Lokalnej   
Sobota, 07 Grudzień 2013 18:48
Wszystko wskazuje na to, że Ksawery sobie poszedł, nadeszła piękna zima i jutro - w niedzielę 8 grudnia Jarmark Na Nikiszu ruszy pełną parą! Zatem zapraszamy wszystkich i zaczynamy raz jeszcze! Trzeba nadrobić stracony przez wichurę czas. Zapraszamy jutro od 10:00. Będzie karuzela, trochę śniegu i bardzo dużo pięknych przedmiotów na straganach, koncerty, animacje, pokazy, grzane wino, ciasta Michalskich, kawiarenki, katarynki a może nawet fajerwerki. Zapraszamy od 10:00!
 
UWAGA! Dziś mniej atrakcji na Jarmarku
Wpisany przez Centrum Aktywności Lokalnej   
Sobota, 07 Grudzień 2013 12:14
Wiatr wciąż wieje, raczej nie będziemy w stanie dziś ustawić głównej partii straganów w centralnej części rynku. Tak więc - wystawcy, którzy mają własne namioty i są w stanie odpowiednio je dociążyć mogą to zrobić (na własną odpowiedzialność). Osoby, które miały mieć stragany zapewnione przez organizatora muszą poczekać do jutra. Wszyscy kochamy Nikiszowiec i nie chcemy, aby komukolwiek stała się krzywda.
Mimo to aura nie odstrasza wielu sympatyków Nikiszowca i Jarmarku. Wystawcy zajmuje różne zaułki i podcienia. Za chwilę zacznie działać gastronomia, karuzele i kawiarenki. Jest czekolada na gorąco, dojechały wuszty z Podlasia, koronki, ceramika, obrazy śląskich grup malarskich. Przyjechał Marek Szołtysek ze swoimi opowieściami śląskimi i maszketami. Zatem zapraszamy do wietrznego Nikiszowca i choć dziś atrakcji mniej to jednak i tak warto tu zajrzeć. A o 17:00 koncert Todo Art Trio w Kościele św. Anny. Pierwszy dzień Jarmarku zakończymy spotkaniem z Hajerem czyli Mietkiem Bieńkiem i jego rosyjskimi przygodami. To już o 18:00 w Muzeum Historii Katowic.
 
UWAGA! ZMIANA ROZPOCZĘCIA JARMARKU
Wpisany przez Centrum Aktywności Lokalnej   
Sobota, 07 Grudzień 2013 07:23
Ze względu na szalejący wiatr musimy przesunąć w czasie rozpoczęcie Jarmarku Na Nikiszu. Dziś w sobotni poranek nie było możliwości bezpiecznego rozstawienia stoisk na nikiszowieckim rynku. Około 12:00 podejmiemy decyzję, czy stoiska staną jeszcze dzisiaj czy dopiero jutro. Pogoda od lat nie rozpieszcza nas na Jarmarku, tym razem natura pokazała swój pazur. Na pocieszenie informujemy, karuzela wiedeńska i Pociąg św. Mikołaja będą działać. Odbędą się też z pewnością koncert Todo Art Trio w Kościele o 17:00 oraz spotkanie z Mietkiem Bieńkiem w Muzeum o 18:00. Przepraszamy za zmiany, ale z naturą nie wygramy.
 
Jarmark na Nikiszu 2012 informacje i program
Wpisany przez Centrum Aktywności Lokalnej   
Wtorek, 27 Listopad 2012 12:18
Zapraszamy na Jarmark Na Nikiszu 2012. To juz 8 i 9 grudnia - tradycyjnie pierwszy weekend po Barbórce odbędzie się Jarmark Na Nikiszu. Mamy swój mały jubileusz - to już V edycja naszej imprezy. I okazja do świętowania sukcesu jakim jest otwarcie profesjonalnego systemu monitoringu wizyjnego. 4 lata temu w 2008r. zaczynaliśmy starania o monitoring, akcje społeczne, lobbing, zbiórki i petycje. I przede wszystkim budowanie atmosfery współpracy i partnerstwa w zabieganiu o bezpieczeństwo i rozwój Nikiszowca. W tym roku się udało i podczas Jarmarku będzie można zobaczyć jak działa nasz monitoring. Będzie też wiele innych atrakcji, o których poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z programem i atrakcjami Jarmarku Na Nikiszu 2012.
 
Przedjarmarkowe spotkanie organizacyjne
Wpisany przez Centrum Aktywności Lokalnej   
Środa, 31 Październik 2012 09:57

 

W związku ze zbliżającym się V Jarmarkiem Na Nikiszu zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców i sympatyków Nikiszowca i Janowa na spotkanie organizacyjne.  Spotkanie odbędzie się 06 listopada 2012r. o godzinie 16:30 w siedzibie PCAL Nikiszowiec na terenie domu katechetycznego.

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4

Ads on: Special HTML